HİSAR EUROPE FARKI İLE

Kültür Turları

 İslam ve Osmanlı coğrafyası başta olmak üzere dünyanın dört bir yanına tur programları düzenlemekteyiz. Turlarımızda siz kıymetli misafirlerimize bilgili, tecrübeli, Hisar Europe hassasiyetlerine sahip, kaliteli rehberlerimiz eşliğinde kültür dünyanızda yeni ufuklar, haritanızda yeni rotalar oluşturmak için gayret göstermekteyiz.

Huzurlu konaklama imkânı ve konforlu ulaşımın yanında taze gıda hassasiyetimizle üst düzey memnuniyet için çalışmaktayız.

Turlarımızın hiçbirinde “Ekstra Tur Bedeli” adı altında ücret talep edilmemektedir. Hisar Europe Kültür Turları olarak kalite anlayışımızdan ödün vermeden sizlere en uygun fiyat seçeneklerini sunmaktayız.

Kudüs-i Şerif

Kudüs-i Şerif ilk defa 637 Yılında İslam orduları tarafından fethedildi ve şehrin anahtarlarını bizzat Hazreti Ömer (r.a.) efendimiz teslim aldı.

Tur Detayları

Bosna Hersek

Mimarisi, kültürü, sokaklarıyla Osmanlı tarihinin izlerini taşıyan Bosna-Hersek’te keşfedilmeyi bekleyen çok şey var… Tarihiyle ve insanı hayran bırakan coğrafyasıyla tanışmak, eşsiz lezzetlerini tatmak isterseniz uzman rehberlerimiz eşliğinde unutulmaz bir Bosna-Hersek gezisi sizleri bekliyor

Tur Detayları

Endülüs

Cordoba’da Endülüs Devleti’nin eserlerinden benzersiz mimarisiyle Kurtuba Camii’ni, Sevilla’da Muhteşem Alcazar Sarayı’nı, Tarihi Giralda Minaresi’ni ve havası, kokusu, evleri ve sokaklarıyla Müslüman Mahallesi’ni görmek, keşfetmek ve hissetmek için….

Tur Detayları

Özbekistan

İslam Medeniyetinin hiç eskimemiş şahitlerini bağrında barındıran ülke Özbekistan… Türk İslam kültürünün şaheserleri olan camileri, medreseleri, rasathaneleriyle; ilmin, fennin başkenti Özbekistan’ı, maddi, manevi, ilmi olmak üzere bütün yönleriyle keşfetmek için muhteşem bir seyahat.

Tur Detayları

Mısır

Osmanlı, Memluklu, Eyyûbî dönemlerine ait nadide eserlerin buluştuğu eşsiz Mısır’da mimari zenginliği görmek, Selahaddin Eyyubî Hazretleri’nin yaptırdığı kaleden Kahire’yi seyretmek, Nil Nehrinde harika bir tura çıkmak ve daha pek çok eşsiz deneyim için tarihin derinliklerine doğru eşsiz bir seyahate davet ediyoruz.